Kurumsal / Önce Güvenlik

           

Bu emniyet kuralları sizin ve yakınlarınızın korunması açısından çok önemlidir. Kullanma talimatında belirtilen hususları dikkate

 almamak çok ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir.

Kullanma talimatınızı tüfeğinizi kullandığınız sürece saklayınız. Tüfeğiniz el değiştirdiği taktirde kullanma talimatınızı da teslim ediniz. Herhangi bir nedenden dolayı kaybolan ya da eksik olan kullanma talimatınız için lütfen fabrikamızdan ücretsiz bir kopyasını isteyiniz.

Tüfeğinizin temizliği, sökülmesi veya montajından sonra fişek kullanımına geçmeden önce lütfen tüfeğin fonksiyonel olarak uygunluğunu bir kez daha kontrol ediniz.

Tüfekler komplike mekanizmalardır. Herhangi bir şekilde yapılan fabrikamız dışı modifikasyon ve parçalar arası uygun olmayan bir montaj çok tehlikeli hatalara ve bunun ışığında da kullanıcıya ve çevresindekilere ciddi zararlar verebilir.

Herhangi bir sökme takma işleminden sonraki doğru montaj ve tüfeğin çalışabilirliği tamamı ile kullanıcının sorumluluğundadır. Bu kullanma talimatındaki bilgileri tamamı ile okuyup anlamadan kesinlikle herhangi bir fişek dolumuna ve kullanımına girmeyiniz. Tüfeğinizi kullanmadan önce kesinlikle tüfeğinizin çalışma prensiplerini öğreniniz, bu basit parçaların bilinmesi emniyet konumuna alma diğer emniyet özellikleri güvenli bir şekilde mekanizmayı açma ve kapama yine güvenli bir şekilde doldurma ve boşaltma özelliklerini içerir.

Tüfek sahibi olarak aşağıda belirteceğimiz güvenli tüfek kullanım kurallarını aynen uymanız gerekmektedir.»

Tüfeğinizi çocukların erişrmeyeceği yerlerde saklayınız.»

Tüfeğinizi ve fişeğinizi ayrı yerlerde saklayınız.» Kesinlikle dolu olarak tüfeği muhafaza etmeyiniz.»

Atşınız bittikten sonra tüfeğinizi boşaltınız. Ağaca çıktığınız zaman, tel örgüden atlarken ya da kaygan yüzeyde yürürken tüfeğinizin boş olduğuna emin olunuz.»

Atış yapacağınız yere gelmeden tüfeğinizi doldurmayınız. Hedefi görüp ve ateş etmeye karar vermeden önce kesinlikle parmağınızı tetik üzerinde tutmayınız.»

Hiçbir zaman su, kaya ve sert yüzeylere ateş etmeyiniz. Tüfeğinizin dolu ya da boş olduğuna bakmaksızın tüfeğinizin daima namlu ucunu güvenli bir yöne çevrili olduğundan emin olunuz.»

Tüfeğinizi herhangi birine verirken mekanizmanın tamamen açık tüfeğinizin emniyette ve fişeksiz oldugundan emin olunuz.»

Atış sırasında daima gözlük ve kulaklık kullanınız.»

Tüfeğinizi kullandıktan sonra mutlaka namluyu namlunun üzerindeki şoku ve gaz odasını, pistonu, mekanizmayı sökünüz ve temizleyip yağladıktan sonra yerine takınız.»

Tüfeğiniz ile atiş yaparken el kundak somununun sıkılı olduğundan emin olunuz. Aksi halde tüfeğiniz gaz kaçıracağından çalışma randımanı düşer.